Redakcia ChaChaInPress
Redakcia ChaChaInPress

Dopoludnia patria v ChaChaLande tradične činnosti v záujmových krúžkoch, počas ktorých sa vám intenzívne venujú naši animátori. Na tento rok sme si pripravili zaujímavú novinku!

ChaChaLandské krúžky sú obľúbenou dopoludňajšou aktivitou, ktorá zamestnáva všetky rekreované deti. Aj vďaka ich usilovnosti a šikovnosti vzniká vysielanie ChaCha TV, Rádia OnAir, denník ChaCha InPress, či funguje Banka ChaChaLandská.

Novinkou tohtoročného tábora bude možnosť detí v niektorých krúžkoch rotovať. Dosiaľ platilo, že ChaChaLanďák si svoj krúžok vybral na začiatku pobytu a rovnaký krúžok navštevoval až do konca turnusu.

ChaChaLand 2019 High Five prináša prvý raz možnosť vyskúšať si počas tábora aj viac činností a odniesť si tak ešte viac skúseností či niečo nové sa naučiť.

> Pozrite si, aké krúžky máme v ChaChaLande (klikni)

„Od ChaChaLanďákov vieme, že niekedy je ťažké vybrať si iba jeden krúžok, pretože zaujímavé aktivity sa dejú vo všetkých. Týmto spôsobom im chceme vyjsť v ústrety v tom, aby sa mohli pozrieť do viacerých krúžkov,“ hovorí k novinke zástupca hlavného vedúceho Peco.

Príležitosť navštíviť viac krúžkov znamená možnosť vyskúšať si v jeden deň prácu v ChaChaLandskom laboratóriu Kids Lab a ďalší deň si napríklad užiť púť po okolitej prírode či moderovať vysielanie ChaChaLandského rádia. Systém týchto výmen bude mať nastavené pravidlá tak, aby v krúžkoch bol rovnaký počet detí. 

„Výmenné“ budú vybrané krúžky ako Scénografický, Kids Lab, Prírodovedný, Športový a Fotografický. Niektoré krúžky budú mať počet miest na rotovanie ChaChaLanďákov obmedzený, pôjde napríklad o ChaCha InPress, Rádio OnAir či Banku ChaChaLandskú. Zvyšné krúžky zas budú mať naďalej nemennú obsadenosť, týka sa to najmä ChaCha TV a umeleckých krúžkov, kde ChaChaLanďáci v skupinách alebo pároch nacvičujú vystúpenia.

Môžeme prezradiť, že aj tento rok máme pre vás pripravený jeden úplne nový krúžok. Zatiaľ vás však necháme v napätí a ešte neprezradíme, o čo pôjde :)

> Objednajte si miesto v ChaChaLande teraz so zľavou (klikni pre rezerváciu) 

„Kvalitné krúžky patria neodmysliteľne k ChaChaLandu, v mnohých z nich sa deti naučili dôležitým základom, ktoré neskôr využili aj mimo tábora. Aj vďaka možnosti prestriedať krúžky si ChaChaLanďáci budú môcť otestovať, čo ich baví najviac a nájsť sa v tom, čo ich zaujíma,“ dopĺňa Peco.

Neopomeňme ani to, že ChaChaLand tento rok bude na novom mieste, v komfortne zariadenom hoteli Royal, všetky krúžky tak dostanú nový šat aj vďaka zmeneným priestorom. Výnimkou nebude ani ChaChaLandská televízia, ktorá postaví nové, ešte modernejšie štúdio priamo v mieste konania rekreácie.